MAMUT GLUE, CRYSTAL, biely, 290ml

Používá se k utěsňování keramických prvků, porcelánových a hliníkových spojů, těsnění okenních a dveřních rámů, větracích a odvodňovacích systémů, elektrických kabelů a vodičů.
Obrázek
Novinka
3,66 EUR 3,02 EUR bez DPH
Kúpiť
Poptat
Skladem 2 ks
Ext. sklad 99 ks
Osobne v predajni:tomorrowPrepravnou spoločnosťou:pozítří
KódTE 2001PN(SP)+VýrobcaPENOSIL
CHARAKTERISTIKA
Univerzální jednosložkový silikonový tmel vytvrzující kyselinou. Dobře přilne ke kovu, sklu, glazovaným povrchům, keramickým dlaždicím, impregnovanému, lakovanému nebo natřenému dřevu, lakovaným povrchům a mnoha plastům, např. epoxidu, polyesteru, polyakrylátu, laminátu. Neprohýbá se, nerozšiřuje se v kloubu. Umožňuje dlouhé pracovní doby. Vytvrzený silikon je odolný vůči UV záření.

POUŽITÍ
Používá se k utěsňování keramických prvků, porcelánových a hliníkových spojů, těsnění okenních a dveřních rámů, větracích a odvodňovacích systémů, elektrických kabelů a vodičů.
Výrobek byl testován a je odpovídajícím způsobem klasifikován:
Tmel na fasádu pro použití v interiéru.

APLIKAČNÍ POSTUP
Teplota použití mezi +5 °C a +40 °C. Aplikační teplota tmelu musí být  +20 °C - +25 °C. Aplikaci při teplotách nižších než +5 °C lze provádět pouze tehdy, když jsou připojené povrchy bez kondenzace, sněhu a ledu. Nepoužívejte v kontaktu s vláknitým cementem a maltou a s přírodními kameny, jako je mramor a žula. Nepoužívejte v kontaktu s kovy, jako je olovo, měď, mosaz a zinek, kvůli korozi. Silikon může změnit barvu při styku s některými organickými elastomery, např. EPDM  a neoprenem. Není vhodný pro utěsnění akvárií a pro použití pod vodou. Nelze natírat.

Příprava povrchu:
Povrchy musí být očištěny od prachu, volných částic a oleje. Neporézní povrchy by se měly čistit  rozpouštědlem a čistým bavlněným hadříkem, který není načechraný. Zbytky rozpouštědla je třeba před odpařením odstranit čistým hadříkem.

Způsob použití:
Kazeta 310 ml: Odřízněte závitový konec kartuše a našroubujte aplikační trysku pro nasměrování tmelu. Konec se závitem seřízněte tak, aby vznikl vhodný otvor pro aplikaci. Vložte kartuši spolu s aplikátorem do pistole a opakovaným stisknutím spouště pistole naplňte instalační trysku tmelem. Fóliové balení o objemu 600 ml: Otevřete aplikační trysku pistole, vložte balení do pistole a otevřete stranu aplikátoru sejmutím upevňovací svorky. Nasaďte aplikační trysku na otevřený konec a zašroubujte uzávěr. Tmel nanášejte do spáry opakovaným a rovnoměrným stisknutím spouště pistole a plynulým tažením trysky po spáře. Po aplikaci vyhlaďte povrch gumovou silikonovou škrabkou a odstraňte přebytečný materiál. Během aplikace zajistěte dostatečné větrání. Maximální doporučený rozměr spoje 30x20 mm. Lze použít s výztužnou textilií. Zajistěte dostatečné větrání ve všech místech spojů. Během vytvrzování dbejte na to, aby se na povrchu neusazovaly žádné nečistoty a aby povrch spoje nebyl mechanicky zatěžován. 

Čištění:
Nevytvrzený tmel, nářadí a ruce lze čistit čisticími ubrousky PENOSIL Premium. Vytvrzený tmel lze odstranit mechanicky pomocí přípravku PENOSIL Premium Silicone Remover pro změkčení tmelu. Povrch čistěte hadříkem a vodou.

Technické údaje
Doba tvorby struktury min. 10-12
Doba vytvrzování mm/24 h 2-3
Hustota (DIN53 479-B) g/cm3 0,96 – transparentní 1,08 – barevný
Vlastnosti vytvrzeného tmelu
Pohyb kloubu, ISO 11600 % ± 12,5
Intenzita mikrobiologického růstu, ISO846 1 – transparentní 2 – barevný
Odolnost proti proudění, ISO7390 mm 0
Změna objemu, ISO10563 %
40 ± 1 – transparentní
35 ± 1 – barevný
Prodloužení při přetržení, ISO37 %
750 ± 25 –transparentní
550 ± 25 – barevný
Pevnost v tahu, ISO37 N/mm2
2,2 ± 0,2 –transparentní
2,2 ± 0,2 – barevný
Modul při 100% prodloužení, ISO 37 N/mm2
0,4 ± 0,1 –transparentní
0,7 ± 0,1 – barevný
Tvrdost (Shore A) (ISO 868) 30 ± 2 – transparentní
40 ± 2 – barevný
Teplotní odolnost °C -40 až +10

Bezpečnostní požadavky:
Uchovávejte mimo dosah dětí. Zabraňte kontaktu s kůží a očima. Při zasažení očí okamžitě vypláchněte vodou a vyhledejte lékařskou pomoc. S vytvrzeným tmelem lze manipulovat bez ohrožení zdraví.
Podrobné bezpečnostní informace jsou k dispozici v bezpečnostním listu (SDS).
PopisNa stiahnutie
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies